17.02.2014

„Touch of Ireland - the storm”

„Touch of Ireland - the storm” to barwny spektakl muzyczno-taneczny opracowany przez uznany na świecie zespół muzyki celtyckiej Carrantuohill oraz najlepszych specjalistów od tańca irlandzkiego.

Premiera widowiska miała miejsce w 2006 roku w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Od tego momentu „Touch of Ireland” stał się niezwykle profesjonalnym oraz dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach projektem artystycznym prezentowanym na wielu uznanych scenach teatrów polskich oraz europejskich festiwalach (Francja, Niemcy, Szwajcaria…).

Obecnie widowisko to jest jednym z najbardziej rozpoznawanych programów istniejącego od ponad 25 lat zespołu Carrantuohill (Fryderyk w kat. ethno/folk, zdobywca złotej i platynowej płyty za swoje wydawnictwa, uczestnik największych światowych festiwali folkowych).

Swoje taneczne popisy w przedsięwzięciu prezentują natomiast Mistrzowie Europy oraz finaliści Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie, którzy stale rozwijają swoje umiejętności pod nadzorem najlepszych światowych nauczycieli tańca irlandzkiego.

„Touch of Ireland - the storm” to nowa, rozbudowana wersja pierwotnego programu. Nowe układy choreograficzne, nowe kompozycje muzyczne oraz wspaniałe, nowe stroje…

„Touch of Ireland – the storm” - to całe bogactwo prawdziwej irlandzkiej muzyki i tańca.
Seamus Heaney – irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. – po kilku spotkaniach z zespołem Carrantuohill, stwierdził: “…nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Strony

Najczęściej oglądane

Obserwują